Dobré odpoledne z Českých Budějovic

Dobré odpoledne z Českých Budějovic

Odpolední proud plný hudby a informací ze světa, domova a regionu.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Dobré odpoledne z Českých Budějovic?

Epizody 125

Kdo má přednost na přechodu? Auto, nebo chodec? Otázka jednoduchá, ale odpovědět na ni nelze, že ten, či onen. Své povinnosti totiž mají podle zákona jak řidiči, tak chodci.
před 6 měs. 4 min
Pokud si chcete užít pěkný výhled na Slepičí hory, tedy vrch Kohout, Slepice a Kuře na úpatí Novohradských hor, budete mít vše jako na dlani z besednické rozhledny na vrchu Slabošovka. Tu najdete na Českokrumlovsku.
před 6 měs. 2 min
Kolo je dopravní prostředek, stejně jako třeba automobil, byť má jen jednu stopu. Stejně tak cyklostezka není ve své podstatě nic jiného než silniční komunikace. A podle toho bychom se na ní měli i chovat.
před 7 měs. 4 min
Osud si dokáže s člověkem někdy zajímavě pohrát, zvlášť když mu přihraje do cesty taková přídavná jména jako nový, nádherný nebo šťastný. Navíc když to v tu chvíli nejsou už jenom přídavná jména, ale jména podstatná, a to dokonce velmi podstatná, protože...
před 7 měs. 3 min
Betlémářské umění bývá častěji spojováno s vánočními svátky. Starobylá tradice, kterou se snaží udržet při životě rodina Šedinova v Bechyni, ale poukazuje na to, že zvyk vystavování betlémů se vztahuje i k období Velikonoc. Právě o nejvýznamnějších křesťa...
před 7 měs. 24 min
Staniční sestra Martina Holoubková pracuje v nemocnici v Táboře na covidové jednotce. V posledních měsících se s celým týmem covidové jednotky denně věnuje těm nejtěžším případům onemocnění covidu 19.
před 8 měs. 2 min
Lidé starší osmdesáti let se můžou registrovat na očkování proti covidu-19. S registrací ale můžou mít právě senioři problémy. Proto vám poradíme stručně, jak na to. Malou vysvětlovnu ve formě nejdůležitějších otázek a odpovědí pro vás připravila reportér...
před 10 měs. 4 min
Aneb Co všechno uvidíme v příštích dnech na obloze. Na Nový rok o slepičí krok, na Tři krále o krok dále. Co znamenají tyto pranostiky? Věřte tomu nebo ne, ale mají ve své podstatě i své matematické vyjádření a opodstatnění.
před 10 měs. 3 min
V 1. díle našeho pravidelného sobotního seriálu Místa v srdci, který vysíláme vždy ve 14:50, prozradí Martin Kuba i to, čím si udělal v poslední době radost.
před 10 měs. 4 min
V Kolodějích u Týna nad Vltavou stojí hned u zatáčky u mostu socha plačícího kašpárka. Mnoho projíždějících lidí si jí vůbec nevšimne. Navíc je to už třetí místo, kde stojí.
před 10 měs. 3 min