Výběr nejdůležitějších rozhovorů, analýz a specializovaných pořadů z našeho vysílání.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Dnešní Plus?

Epizody 179

70 let od procesu a popravy Milady Horákové se v internetových diskusích (nebo i ve stranickém tisku) objevuje zpochybňování její osobnosti, dokonce i faktu, že soudní proces byl zmanipulovaný. Na tento přístup části veřejnosti nedávno upozornil server ma...
před 11 měs. 4 min
Komentátor deníku The New York Times si pokládá otázku: Jakou cenu musí Američané zaplatit za to, že se dodnes nepostavili rasismu?
před 11 měs. 3 min
V neprospěch skupiny kolem Milady Horákové svědčilo celkem 19 lidí. Úkol měli stejný jako souzení – naučit se zpaměti text své výpovědi. Jak ale upozorňuje Petr Blažek, nešlo vždy jen o takzvané univerzální svědky, které používala Státní bezpečnost po doh...
před 11 měs. 4 min
Spolek Milion chvilek pro demokracii chce příští týden (9. června) uspořádat protest proti kabinetu Andreje Babiše (ANO). Podle pondělního nařízení ale vláda umožní od 8. června shromáždění jen do 500 osob. Je to omezení účelové, nebo ne? Podle právníka U...
před 11 měs. 10 min
Do divadla a kina nebo na koncert může od pondělí 8. června přijít i 500 lidí najednou. Zatímco v kinech změnu pocítí diváci okamžitě, protože jim na pokladně prodají jakýkoliv lístek do sálu, dopad vládního uvolnění na divadla bude pomalejší. 
před 11 měs. 22 min
Uvnitř britské vlády se rýsuje změna postoje k čínské firmě Huawei. Píše to deník The Daily Telegraph s odvoláním na zdroje obeznámené s vyjednáváním.
před 11 měs. 4 min
Obžalovaní měli za úkol se do procesu naučit zpaměti připravené výpovědi, což šlo někomu hůř a někomu lépe. Od řečnického pultu tak bylo možné slyšet například zmatkujícího Jana Buchalu i takřka strojově recitující Františku Zemínovou.
před 11 měs. 4 min
Bělorusko čekají nejzajímavější volby za poslední dekádu. Poslední dny stojí lidé v dlouhých frontách, aby připojili svůj podpis pod provolání, které podporuje nezávislé protikandidáty. V srpnu se budou v Bělorusku konat prezidentské volby, a současná hla...
před 11 měs. 3 min
Krev, kterou má na rukou americká policie kvůli brutálnímu zásahu, při kterém zemřel 46letý Afroameričan George Floyd, rozpoutala masové protesty. 
před 11 měs. 4 min
Při přípravě politického procesu s doktorkou Miladou Horákovou, ve kterém bylo obžalováno celkem 13 lidí, nebylo od počátku jasné, na koho padne hlavní obvinění.
před 11 měs. 4 min