Zpravodajsko-publicistický podvečerní souhrn Českého rozhlasu Brno. Rozšířené informace o počasí, aktuální dění na Moravě i informace integrovaného záchranného systému proložené hudbou.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Den na Moravě?

Epizody 50

Prvního ledna tohoto roku usedl do křesla ředitele Fakultní nemocnice Brno a už po necelých 100 dnech ve funkci musí profesor Jaroslav Štěrba čelit nebývalé výzvě zvládnout řídit chod zdravotnického zařízení v době mimořádné situace kvůli pandemii koronav...
před 1 rok. 11 min
Opatření proti šíření koronaviru zasáhla a ještě zasáhnou také veřejnou dopravu. Co nás ještě může čekat? A proč není ideální přechod na letní jízdní řády?
před 1 rok. 16 min
Česká obchodní inspekce kontrolovala povánoční a novoroční slevové akce. Porušení zákona odhalila téměř u poloviny prodejců.
před 1 rok. 17 min
Jak nový ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík hodnotí první čtyři měsíce ve funkci? V jaké fázi jsou další jednání o rozšíření spolupráce s Rakouskem?
před 1 rok. 15 min
Na začátek března připadá 170. výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jaký byl přechod společnosti od monarchie k republice?
před 1 rok. 17 min
Regulace pohybu turistů, ale také přísnější pravidla pro konání svateb na Svatém kopečku. Správa CHKO Pálava se snaží bránit škodám v oblastech s výskytem chráněných druhů.
před 1 rok. 15 min
Mizející zásoby v obchodech, hrozivě znějící zprávy o připravených masových hrobech. I tak vypadá dopad informací o koronaviru a jeho šíření.
před 1 rok. 14 min
Odborníci se shodují, že o novém koronaviru zatím zdaleka nevíme všechno, co bychom chtěli a potřebovali znát. Snad právě proto, že chybějí informace, se šíří panika.
před 1 rok. 14 min
Jak rozlišuje Milena Flodrová Brňany a Brňáky? Z Brňáka se může stát Brňan, obráceně je to téměř vyloučené. To je myšlenka, kterou se roky snaží uplatňovat.
před 1 rok. 22 min
Téma: další podnikatelé se stanou součástí systému elektronické evidence tržeb
před 1 rok. 19 min