Dámská jízda

Dámská jízda

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

© Český rozhlas

Volný čas
Líbí se vám podcast Dámská jízda?

Epizody 142

Víte, že Bára Basiková je nejen zpěvačka, ale také úspěšná blogerka? V Dámské jízdě mimo jiné prozradí, kde v době lockdownu pracovala a proč se chystá na podzim do Českých Budějovic. Chybět nebude ani soutěž, tentokrát o knihu Hany Hindrákové Můj africký...
před 3 dny 33 min
Setkání s malířkou Petrou Podzimkovou, jejíž obrazy jsou teď k vidění v galerii Českého rozhlasu České Budějovice. Mimo jiné vysvětlí, proč je pro ni malování vlastně terapií.
před 1 týd. 29 min
Tipy pro zářijové tvoření od kreativní publicistky Moniky Brýdové, zalistování knihou Zátopek podle scénáře ke stejnojmennému filmu, netradiční prstýnky z kovářské dílny a informace, jak spánek ovlivní naše srdce. K poslechu zve Mirka Nezvalová.
před 2 týd. 32 min
Víte, že stres může být spouštěčem řady vážných onemocnění? I o tom mluví psychoonkolog Martin Pospíchal, který se podílí na projektu Mysli proti rakovině. Zdena Mašková z Českých Budějovic se podělí o své malé i velké radosti a chybět nebudou tipy pro do...
před 3 týd. 31 min
Rozhovor s terapeutkou Ivou Alianou Bendovou nejen o její knize Putování krajinou rodičovství, tipy pro dobrou pohodu a zdraví z lunárního kalendáře a malé a velké radosti paní Vlasty z Jindřichohradecka. K poslechu zve Mirka Nezvalová.
před 1 měs. 24 min
Lékařka Michaela Šimková, která se věnuje medicíně souvislostí, prozradí, proč se rozhodla založit vlastní školu. Tipy pedikérky Katky Míčové pro letní péči o nohy. Recept paní Evy z Písku na cuketovou roládu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.
před 1 měs. 28 min
S českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou o přátelství mezi ženami, vlasových proměnách i netradičních sladkostech. Zalistování knihou Sběratelka sirotků a rady pro dobrou pohodu a zdraví z lunárního kalendáře.
před 1 měs. 32 min
Písecká rodačka, herečka Dana Morávková vypráví nejen o svém životě. Staňkovská starostka Jana Srnec Karlovská prozrazuje, čím ožije zdejší kemp. Tipy pro dobrou pohodu a zdraví. Připravila Mirka Nezvalová.
před 1 měs. 31 min
Víte, jak nejlépe prospějete své pleti i duši? Prozradí vám to Isabella Hančlová, která se věnuje nejen kosmetické péči. Dále v pořadu Dámská jízda zalistujeme knihou Chyba jejího manžela, románem o zklamané důvěře a hledání vlastní cesty, a vše doplní in...
před 1 měs. 25 min
Víte, že jen kousek od centra Českých Budějovic najdete park s altánem a netradičním vodotryskem? Zveme vás na malou exkurzi nejen tam, ale i do vodárenské věže. Zalistujeme také knihou Kód předtuchy a dozvíte se podrobnosti o naší letní soutěži. Pořad př...
před 2 měs. 24 min