#27- Cukrovka a psychika

#27- Cukrovka a psychika

24 min, před 1 rok.

Psychicky stav u diabetiků je obecně velmi podceňované téma. V tomto díle podcastu se snažíme alespoň nakousnout tuto složitou problematiku. Jak důležité je si uvědomit, ze některé vyšší hodnoty se proste stanou a není nutné se jimi trápit, kde nabrat sílu na další a další snad už úspěšné pokusy zkrotit svoje krevní hodnoty, ale zároveň jak najít balanc mezi tím, se na to celé nevykašlat. Čerpáme jako vždy z našich zkušeností a prožitků. Tomuto tématu se chceme věnovat více, odborněji a hlouběji, dnes tedy jen malá ochutnávka.

© Cukrovka pod kontrolou

Další epizody podcastu Cukrovka pod kontrolou

Dnešní díl je pokrčování toho předešlého. Je opět s hostem, kterým je nutriční terapeutka Jana Zahradníková. Mluví o tom, jak pracuje s diabetiky, rozebírá jednotlivé vlivy na naše zdraví, včetně spánku, pohybu, světla, vitamínů a mnoho dalšího. 
před 7 měs. 42 min
Tentokrát jsme si pozvaly nutriční terapeutku Janu Zahradníkovou. Ta nám popsala jakým způsobem sestavit jídelníček, jak obecně ke stravě přistupovat, jaké má své terapeutické vychytávky. Podcast s Jančou je díky jejím bohatým zkušenostem a vědomostem vel...
před 8 měs. 37 min
Jaký je rozdíl mezi nízkosacharidovým a ketogenním stravováním? Jak se od sebe tyto dva typy liší a co mají naopak společné? Na co bychom si především měli dát pozor? To vše se dozvíte v tomto díle.
před 8 měs. 24 min
Jak se mění naše sportování v průběhu roku? Co nejčastěji za pohybovou aktivitu zařazujeme, jaké jsou naše glykémie a jak upravujeme dávky inzulinu? To vše si můžete poslechnout v novém díle. 
před 9 měs. 24 min
Jak se mění naše stravování během roku? Co jíme více v zimě a co naopak v létě? Mění se i množství přijímaných sacharidů a aplikovaný inzulin? To vše se dozvíte v tomto díle.
před 9 měs. 30 min