#27- Cukrovka a psychika

#27- Cukrovka a psychika

24 min, před 3 měs.

Psychicky stav u diabetiků je obecně velmi podceňované téma. V tomto díle podcastu se snažíme alespoň nakousnout tuto složitou problematiku. Jak důležité je si uvědomit, ze některé vyšší hodnoty se proste stanou a není nutné se jimi trápit, kde nabrat sílu na další a další snad už úspěšné pokusy zkrotit svoje krevní hodnoty, ale zároveň jak najít balanc mezi tím, se na to celé nevykašlat. Čerpáme jako vždy z našich zkušeností a prožitků. Tomuto tématu se chceme věnovat více, odborněji a hlouběji, dnes tedy jen malá ochutnávka.

© Cukrovka pod kontrolou

Další epizody podcastu Cukrovka pod kontrolou

Osobní zkušenost s koronavirem u jedné z nás. Jaké byly příznaky, jaký to mělo dopad na glykémie, množství inzulinu a další aspekty, se dozvíte v tomto díle.
před 2 týd. 28 min
Jak by měl probíhat zdravý cyklus ženy? Jaké jsou jednotlivé fáze a které hormony během nich působí? Kdy může inzulin reagovat hůře a proč tomu tak je? Plno zajímavých informací se dozvíte v tomto díle, kde naším hostem byla Katarína Baniariová.
před 3 týd. 55 min
Co s naší glykémií dělá ženský cyklus? Jak tyto změny pociťujeme? Máme chuť na sladké a musíme zvyšovat množství inzulinu? Na závěr pak shrneme, jak se nám obecně pomáhá strava v pozorování a poslouchání svého těla a jak k tomu přispěla nízkosacharidovou...
před 1 měs. 23 min
První podcast v novém roce je o půstu. Rozebíráme, kdy a proč půst držíme, co nám to přináší za benefity, na co si dát pozor, především ohledně dávek inzulinu a kontroly glykémie. 
před 1 měs. 29 min
V dnešní epizodě si povídáme o tom, jaké to je mít Vánoce plné cukru a jaká je to pak svoboda na nízkosacharidovém stravování. Jak se nám obecně změnil přístup a pohled na stravování o Vánocích. 
před 2 měs. 24 min