Co vás zajímá

Co vás zajímá

Diskusní kontaktní pořad s hosty.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Co vás zajímá?

Epizody 106

"Ve vodě rýmovník pustí kořínek. Ale když ho dáme rovnou do substrátu v květináči a zaléváme, většinou uhnije," upozorňuje farmářka a bylinkářka Štěpánka Janoutová.
před 2 dny 30 min
Jak vysvětluje bylinkářka Ivana Tischlerová, šípky můžeme buď vyluhovat za studena, nebo klasicky zalít horkou vodou. Ve druhém případě ale přijdeme o vitamín C a některé další zdraví prospěšné látky.
před 1 týd. 26 min
„Pochopitelně i Fakultní nemocnice Plzeň přizpůsobila svůj provoz současné složité epidemiologické situaci. Podobně jako ostatní její pracoviště i my se snažíme pečovat o naše chronické pacienty,“ říká Václav Vyskočil, vedoucí lékař Osteocentra.
před 1 týd. 30 min
Jaký dopad má nemoc covid-19 na naše psychické zdraví? Co bychom měli dělat, abychom se v tomto období udrželi v dobré psychické kondici? Čeho se naopak vyvarovat? Nejen na to se ptal Michal Jančařík v pořadu Co vás zajímá.
před 2 týd. 32 min
Ztráta chuti a čichu způsobená nákazou koronavirem mnohdy přetrvává i po odeznění onemocnění covid-19. Pro houbaře jsou to ale smysly důležité pro určování hub.
před 2 týd. 26 min
Čas na učení, čas na zábavu a čas na spaní, to je podle dětské lékařky Aleny Šebkové pro dítě optimální rozdělení dne.
před 2 týd. 32 min
„Je nutné provést podrobnější neuropsychologické vyšetření a sledovat vývoj potíží v čase,“ říká MUDr. Zdeňka Roubalová z Neurologické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.
před 3 týd. 29 min
Říjen je ideálním měsícem pro sázení prostokořenných ovocných stromků, které jsou cenově výhodnější než stromky kontejnerované. „Chybou při výsadbě může být přehnaná péče ve snaze dodat živiny,“ upozorňuje zahrádkářský instruktor Josef Vačkář.
před 3 týd. 31 min
MUDr. Petr Šonka je předsedou Sdružení praktických lékařů. Svou ordinaci má v Přešticích a náš přístup k onemocnění Covid-19 hodnotí jasně - z extrému do extrému. Poslechněte si pořad Co vás zajímá, který připravil a moderoval Michal Jančařík. 
před 4 týd. 31 min
„Při opakovaných, vleklých, atypických bolestech v podbřišku je třeba provést důkladné vyšetření a vyloučit všechny možné příčiny, kterých je celá řada,“ zdůrazňuje MUDr. Richard Sequens, primář chirurgického oddělení Rokycanské nemocnice.
před 4 týd. 30 min