Co vás zajímá

Co vás zajímá

Diskusní kontaktní pořad s hosty.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Co vás zajímá?

Epizody 174

Psychický stav dětí při návratu do škol po dlouhé distanční výuce. To je téma pro psycholožku Kateřina Fajtová z Křesťanské pedagogicko-psychologické poradny v Plzni.
před 1 týd. 31 min
Zoologické a botanická zahrada města Plzně slaví 95 let své existence. Je to druhá nejstarší zoologická zahrada u nás.
před 1 týd. 32 min
"Dětí, které nejsou očkované a zároveň je rodiče nechtějí nechat testovat, je minimum. Tyto děti nevyčleňujeme a za určitých podmínek mohou výuku absolvovat s ostatními," říká Hana Stýblová, ředitelka ZŠ a MŠ Plzeň - Božkov.
před 3 týd. 30 min
Jak upozorňuje plzeňský veterinář Miroslav Svatoš, v důsledku zapaření mohou vzniknout různé záněty kůže, které není úplně snadné vyléčit.
před 4 týd. 27 min
Ve městě převládá chození po tvrdém rovném povrchu a na to nejsou lidské nohy uzpůsobené, upozorňuje ortoped Ondřej Rejda na úskalí jinak zdravé bosé chůze.
před 1 měs. 32 min
Podle plzeňského zahradníka Přemysla Písaře nám boj proti slimákům zkomplikoval brexit. Velká Británie totiž do Evropské unie v mnohem menší míře než dřív dodává parazitické hlístice.
před 1 měs. 29 min
Pacientům, kterým po covidu-19 přetrvávají potíže s dýcháním, doporučuje fytoterapeutka Monika Šedivcová bylinné čaje na posílení plic.
před 1 měs. 27 min
Fotografie houby shora i zespoda, dále slovní popis, kde byla nalezena, ale třeba i jak voní. Tak by měl vypadat mail do mykologického klubu, pokud chcete určit houbu.
před 1 měs. 27 min
Lukáš Krasný je lídr kapely Semtex a také ředitel agentury Nashledanou, která zajišťuje plzeňský Festival na ulici. Ten nabídne rock, bigbít, jazz, funky, folk, country, ale i dechovku a zahrají také plzeňští filharmonici.
před 1 měs. 34 min
Jiří Kunc je regionálním ředitelem neziskové organizace Post Bellum, která vytváří projekt Paměť národa. Paměť národa je největší databází příběhů lidí, do jejichž životních osudů markantně zasáhly totality 20. století.
před 1 měs. 33 min