Co vás zajímá

Co vás zajímá

Diskusní kontaktní pořad s hosty.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Co vás zajímá?

Epizody 128

Bylinkářka Vladimíra Štenglová vyzdvihuje zejména pampelišku, pro její silný pročišťující účinek na cévy.
před 1 den 25 min
Čeští zahrádkáři hnojí příliš, aniž by si předem zjistili, jestli to jejich půda potřebuje. Podle instruktora Českého zahrádkářského svazu Josef Vačkáře je to velká chyba.
před 1 týd. 30 min
Začátek letního semestru byl problematický. ZČU začíná o týden dřív než řada jiných vysokých škol. Studenti nastoupili, zamluvili a zaplatili pronájmy a koleje a ten den odpoledne se ZČU dověděla, že musí zavřít. Studenti 1. ročníků ani neměli šanci unive...
před 1 týd. 35 min
Cílem preventivních očních prohlídek je včasné zachycení závažných progresivních očních chorob, které mohou vést k úplné ztrátě zraku. Podle statistik je jimi nejvíce ohrožena právě věková skupina od 45 do 61 let.
před 1 týd. 31 min
Někdy se o zimní zálivku postará počasí, když zaprší nebo nasněží. Jindy je sucho a o přísun vody pro stálezelené stromy a keře se musíme postarat my sami.
před 2 týd. 32 min
Vůně jehličí navozuje vánoční atmosféru. Jehličí jako takové může působit i léčivě, jen je třeba vědět, které a jak použít. Suché z výzdoby bytu nebo ze stromečku vyhoďte.
před 3 týd. 33 min
Některé předměty, které psi snědli vyjdou přirozeně sami. Někdy se tomu musí pomoci speciálním žrádlem. Například omaštěné brambory se zelím podle veterináře splní svůj účel. Některé předměty v zažívácím traktu pak samozřejmě vyžadují operaci.
před 4 týd. 32 min
Všechny „musy“ a očekávání vedou k tomu, že jsme ve stresu, vysvětluje klinický psycholog Pavel Brenkus. Podle něj bychom si Vánoce neměli stavět na piedestal jako něco nutně velkého a nezapomenutelného.
před 4 týd. 33 min
„Sůl se musí dokonale opláchnout. Většinou to páníčci dělají tak, že pejskovi ve vaně osprchují celý podvozek, tedy tlapičky a bříško,“ říká Eva Durasová, majitelka jednoho z plzeňských psích salónů.
před 1 měs. 31 min
Rudolf Hrušínský je mnohými považován za nejlepšího českého herce 20. století a letos by se dožil sta let. K velkému výročí velkého herce vychází kniha, jejímž spoluautorem je Jan Hrušínský.
před 1 měs. 38 min