Vydejte se s námi za hranice. Každotýdenní desetiminutovka o tom nejzajímavějším z aktuálního světového dění. Podcast Jolany Humpálové a Evy Soukeníkové ze zahraniční redakce Seznam Zpráv.

© Seznam Zprávy

Vzdělávání Zprávy
Líbí se vám podcast Checkpoint?

Epizody 31

Má za sebou úctyhodnou televizní a filmovou kariéru a nedávno dokonce „zbořil Instagram“. Britský přírodovědec David Attenborough poodkrývá tajemství přírody už přes šedesát let. A čím dál hlasitěji mluví o změnách klimatu.
před 4 dny 15 min
Na prahu Asie vypukla válka - zakavkazské země Arménie a Ázerbajdžán oprášily letitý konflikt. Od nedělního rána v bojích o Náhorní Karabach padlo podle oficiálních čísel víc než sto lidí.
před 2 týd. 15 min
Spojené státy přišly o ikonu – feminismu, soudnictví i popkultury. Minulý pátek zemřela soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburg. A zatímco davy uctívaly její památku, Donald Trump se rozhodl konat.
před 3 týd. 14 min
Mary Trump, John Bolton, Sarah Sanders, Michael Cohen… a mnoho dalších. Co mají tyto postavy z různých koutů americké politiky společného? Tak či onak mají blízko k Donaldu Trumpovi. A napsali o něm politické paměti.
před 1 měs. 17 min
Pracoval 147 dní v kuse, potom skončil v nemocnici a kvůli zdravotním problémům nakonec odstoupil. Japonský premiér Šinzo Abé se téměř upracoval. Jak jsou na tom se stresem v práci čeští politici?
před 1 měs. 15 min
Dezinformace, fake news, propaganda. Pojmy, které jsou v našem prostředí už pár let zabydlené. A jejich důsledky můžou být zásadní. Třeba při ovlivňování velkých politických událostí, jako jsou volby.
před 1 měs. 15 min
Historický průlom, změna pravidel hry, ale také zrada. Takové byly reakce na to, že Spojené arabské emiráty se před týdnem staly první zemí Perského zálivu, která navázala diplomatické vztahy s Izraelem.
před 1 měs. 12 min
V Bělorusku se od uzavření volebních místností v neděli večer demonstruje. Protesty už nejspíš stály několik lidí život, mluví se i o opoziční vládě v exilu. A to všechno kvůli zmanipulovaným volbám a poslednímu diktátorovi v Evropě.
před 2 měs. 13 min
Třiašedesát dní v kuse. Tak dlouho protestují lidé v Portlandu proti systémovému rasismu a policejnímu násilí ve Spojených státech. Situace se tam v posledních týdnech – po příjezdu vládou nasazených federálních bezpečnostních složek – vyhrotila. Co se v...
před 2 měs. 16 min
Chybělo pár minut a byl by z toho vůbec nejdelší evropský summit v historii. Na co si lídři členských států nakonec plácli? Proč Macron vyhrožoval připraveným vrtulníkem? A jak se novináři pídí po informacích, když na summit nesmí?
před 2 měs. 19 min