Vydejte se s námi za hranice. Každotýdenní desetiminutovka o tom nejzajímavějším z aktuálního světového dění. Podcast Jolany Humpálové a Evy Soukeníkové ze zahraniční redakce Seznam Zpráv.

© Seznam Zprávy

Vzdělávání Zprávy
Líbí se vám podcast Checkpoint?

Epizody 54

Od konce března se ve francouzském Senátu řeší tzv. zákon o separatismu. Pokud projde, zasáhne do různých oblastí života Francouzů. A míří zejména na muslimskou komunitu v zemi.
před 4 dny 31 min
Evropská unie jednala už podruhé za měsíc s Tureckem. Šéfové unijních institucí tentokrát vyrazili do Ankary. „Že Turecko potřebuje EU a naopak, je při jednáních výhoda i nevýhoda,“ říká v Checkpointu politoložka Lucie Tungul.
před 1 týd. 44 min
Evropská migrační krize vrcholila v roce 2015, ale přestože od té doby mimoevropských uprchlíků výrazně ubylo, na půdě EU i v jednotlivých členských státech jde stále o palčivé téma.
před 2 týd. 32 min
Vliv Číny na Hongkong je čím dál silnější. Naposledy jej v Pekingu stvrdilo odhlasování změn volebního systému. Kvůli nim v zářijových volbách do hongkongské Legislativní rady nebude moci kandidovat prodemokratická opozice.
před 3 týd. 31 min
Slovensko je i po týdnu stále uprostřed vládní krize, která výrazně komplikuje zvládání krize pandemické. Kabinet Igora Matoviče je ale ve vedení země pouhý rok. Kde mají kořeny jeho aktuální problémy?
před 1 měs. 29 min
Statisíce obětí, miliony lidí, kteří ze země uprchli, hluboká humanitární a ekonomická krize. I takové jsou důsledky syrské války. Konfliktu, který se v zemi rozhořel před 10 lety a jeho konec je stále v nedohlednu.
před 1 měs. 43 min
Rozdílný pohled veřejnosti na přijímaná opatření a ukázněnost lidí restrikce dodržovat. Profesor Jan Marek, elitní český lékař působící v Londýně, vyzdvihuje taky uplatňování tvrdých trestů, co Brity od českého pojetí odlišuje.
před 1 měs. 30 min
„Prohráli jsme ulici,“ prohlásila běloruská opoziční lídryně Svjatlana Cichanouská minulý týden v rozhovoru pro švýcarský deník Le Temps. Je to tak? A proč už se o Bělorusku v médiích tolik nemluví?
před 1 měs. 30 min
„Brazílie má od samého počátku krize chaotické vedení. Federální vláda nedělala velmi dlouhou dobu téměř vůbec nic. A v tom v podstatě i pokračuje,“ říká v Checkpointu odborník na Jižní Ameriku František Kalenda.
před 2 měs. 31 min
„Je čas, aby EU přestala podceňovat Rusko, svého největšího souseda, který vůči Evropě vykazuje nepřátelské postoje,“ říká v nové epizodě podcastu Checkpoint místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.
před 2 měs. 30 min