Knížky Plus - Měsíc autorského čtení v Maďarsku

Knížky Plus - Měsíc autorského čtení v Maďarsku

před 1 měs.

S maďarským básníkem Renáto Fehérem. Recenze: literární debut českého herce a režiséra Miroslava Krobota s názvem Nečíst. Pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Stalo se tak na festivalu Voda, moře, oceány v Hluboké nad Vltavou. Kameraman Jan Tutoky a režisér Miroslav Náplava byli také našimi hosty. Zpovídala je Eva Kadlčáková.
před 6 hod.
„Každý, kdo začíná, musí nejdřív dostat první šanci. I bílé dívky byly někdy na prvním castingu. Tvrdit, že romské modelky jsou nezkušené, a proto nemohou dostat šanci, je podle mě začarovaný kruh, který se dá překročit jen tím, že někomu příležitost dáte...
před 6 hod.
Novinka švédského tria Ulf Wakenius (kytara), Lars Danielsson (basa) a Magnus Öström (bicí) s jazzovými úpravami skladeb Paula McCartneyho a Beatles. Poslechněte si recenzi Otakara Svobody. 
před 6 hod.
Vedení divadel v Hradci Králové eviduje několikamilionový propad v tržbách kvůli jarní pandemii nového typu koronaviru. Ztráty za prodej vstupenek chtějí dorovnat na podzim. Podle provozovatelů hradeckých divadel odehrají minimálně o třetinu představení m...
před 7 hod.
Místo jarního festivalu v budově je tady podzimní akce pod širým nebem. Doba plná změn zasáhla taky tradiční setkání pěveckých sborů. V Pardubicích bude v sobotu 19. září venku.
před 7 hod.