Vizitka - Režisér Jan Frič: Je dobré mít na paměti, že konec světa je za dveřmi. Jedině tak se tady dá být

Vizitka - Režisér Jan Frič: Je dobré mít na paměti, že konec světa je za dveřmi. Jedině tak se tady dá být

před 11 měs.

Má smysl pro humor, zároveň dokáže vyhmátnout klíčová témata lidské existence a dát jim podobu, kterou si leckdo nepředstaví ani v divokém snu. Práci pro Národní divadlo vyvažuje režírováním na malých, generačních scénách, obklopen přáteli. Režiséra Jana Friče do Vizitky pozvala Markéta Kaňková.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 den 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 2 dny 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 2 dny 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 3 dny 39 min
Kdo četl zatím nejúspěšnější knihy Biancy Bellové, dystopicky laděné romány Jezero a Mona, bude její novou sbírkou povídek velmi překvapen. Tyhle fragmenty se odehrávají tady a teď, a zatímco hrdinové Jezera nebo Mony řešili bezmála válku nebo rovnou zkáz...
před 1 týd. 31 min