Haló, tady Bergdorf Goodman. Češka Hana Shannon mluví o tom, jaké to je být malířkou v New Yorku

Haló, tady Bergdorf Goodman. Češka Hana Shannon mluví o tom, jaké to je být malířkou v New Yorku

před 1 rok.

Jak těžké je dostat svoje obrazy do veřejného prostoru v devítimiliónovém New Yorku? Rodačka z malé vsi Kovářov Hana Shannon to zkouší už dvacet let. Její práce zdobily vitríny luxusního obchodního centra a k vidění byly také v České národní budově. Ve svém ateliéru na Long Island City o tom všem hovořila s Renátou Spisarovou. 

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.
před 1 den 48 min
Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 4 dny 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 4 dny 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 5 dní 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 6 dní 39 min