Zprávy - Druhý ambit v Mariánské Týnici už stojí. Dělají se fasády a vnitřní výzdoba

Zprávy - Druhý ambit v Mariánské Týnici už stojí. Dělají se fasády a vnitřní výzdoba

před 1 rok.

V areálu Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici se druhým rokem staví nový východní ambit podle původních plánů barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho. Ten stihl za svého života postavit jen západní ambit, který navazuje na tamní kostel Zvěstování Panny Marie. Novostavba druhého symetrického křídla už je v současnosti hotová. Tvoří se fasády a vnitřní výzdoba.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 den 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 2 dny 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 2 dny 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 3 dny 39 min
Kdo četl zatím nejúspěšnější knihy Biancy Bellové, dystopicky laděné romány Jezero a Mona, bude její novou sbírkou povídek velmi překvapen. Tyhle fragmenty se odehrávají tady a teď, a zatímco hrdinové Jezera nebo Mony řešili bezmála válku nebo rovnou zkáz...
před 1 týd. 31 min