Zprávy - Olomoucké Muzeum umění otevřelo novou výstavu Šero i jas. Návštěvníci ji mohou vidět zatím virtuálně

Zprávy - Olomoucké Muzeum umění otevřelo novou výstavu Šero i jas. Návštěvníci ji mohou vidět zatím virtuálně

před 1 rok.

Kurátorky Muzea umění v Olomouci připravily novou výstavu s názvem Šero a jas. Zahrnuje výběr obrazů, grafik i soch z muzejních sbírek s motivy přírody. Expozice je ale kvůli nouzovému stavu nepřístupná, zájemci si ji zatím můžou prohlédnout pouze virtuálně na internetu. My jsme dostali výjimku.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 den 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 2 dny 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 2 dny 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 3 dny 39 min
Kdo četl zatím nejúspěšnější knihy Biancy Bellové, dystopicky laděné romány Jezero a Mona, bude její novou sbírkou povídek velmi překvapen. Tyhle fragmenty se odehrávají tady a teď, a zatímco hrdinové Jezera nebo Mony řešili bezmála válku nebo rovnou zkáz...
před 1 týd. 31 min