Deska týdne - DESKA TÝDNE: Nebe zmučené mysli. Yves Tumor v sobě objevil superstar

Deska týdne - DESKA TÝDNE: Nebe zmučené mysli. Yves Tumor v sobě objevil superstar

před 1 rok.

Teams – kluk v kostkované košili a kšiltovce, neznámý noisař Bekelé Berhanu, záhadný Shanti nebo nyní už hvězdný Yves Tumor. Sean Bowie vždy vzbuzoval zvědavost a u svých fanoušků až posvátnou úctu. Četnost alter eg, které původem americký producent a zpěvák vystřídal, jen dokládá jeho rozpínavou tvůrčí potřebu a uměleckou nervozitu. Yves Tumor má v sobě výjimečně silný magnetismus, který však s novou deskou pro řadu lidí nabyl kromě kladného pólu také ten záporný.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.
před 1 den 48 min
Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 4 dny 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 5 dní 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 5 dní 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 6 dní 39 min