Mozaika - Zapomeňme, že je to královna. Jaký je stav rekonstrukce katedrály Notre Dame rok po požáru?

Mozaika - Zapomeňme, že je to královna. Jaký je stav rekonstrukce katedrály Notre Dame rok po požáru?

před 1 rok.

Přesně před rokem zasáhl požár jednu z nejslavnějších historických památek – katedrálu Notre Dame v Paříži. Slavnou gotickou stavbu ještě nikdy za 800 let nezasáhla tak rozsáhla havárie. Podle odborníků a odbornic bylo zasaženo na 20 procent stavby. Shořely historické krovy z 13. století i střecha, a zřítila se také středová věž z 19. století. Rekonstrukce do pěti let ale možná bude.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Poslechněte si vysílání o Svítání, audioartu a důležitosti prázdných míst ve městech. Hosty ArtCafé jsou Radan Haluzík, Ladislav Železný a Dawn Scarfe.
před 1 den 49 min
Populární počítačová hra Civilization měla jednoduchá pravidla. Sebrat pár osadníků, zabrat území, stát se velmocí. Francouzský spisovatel Laurent Binet, v Česku proslavený třeba díky románům HHhH nebo Sedmá funkce jazyka, se v novém románu rozhodl přetav...
před 3 dny 30 min
Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.
před 5 dní 48 min
Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 týd. 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 1 týd. 30 min