On Air - NOVINKY: Moses Sumney, Yves Tumor, Thundercat a další rozjaření tanečníci

On Air - NOVINKY: Moses Sumney, Yves Tumor, Thundercat a další rozjaření tanečníci

před 1 rok.

I když jaro teprve začalo, americký maskovaný kovboj Orville Peck už se těší na letní dny. Yves Tumor se mezitím vytasil se svou čtvrtou a nejpopovější deskou. Novinky jsme se dočkali i od Thundercata, který si opět ke spolupráci přibral kdekoho včetně tradičního Flying Lotuse. A zatímco množství hudebníků kvůli koronaviru vydávání alb spíše oddaluje, Laura Marling se rozhodla vše uspíšit.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Poslechněte si vysílání o Svítání, audioartu a důležitosti prázdných míst ve městech. Hosty ArtCafé jsou Radan Haluzík, Ladislav Železný a Dawn Scarfe.
před 1 den 49 min
Populární počítačová hra Civilization měla jednoduchá pravidla. Sebrat pár osadníků, zabrat území, stát se velmocí. Francouzský spisovatel Laurent Binet, v Česku proslavený třeba díky románům HHhH nebo Sedmá funkce jazyka, se v novém románu rozhodl přetav...
před 3 dny 30 min
Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.
před 5 dní 48 min
Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 týd. 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 1 týd. 30 min