Host Radiožurnálu - Staré altány i komfortní zóny s kuchyní… Objevujeme zahradu s Ferdinandem Lefflerem

Host Radiožurnálu - Staré altány i komfortní zóny s kuchyní… Objevujeme zahradu s Ferdinandem Lefflerem

před 1 rok.

Jak udělat ze zahrady něco lepšího, než máme? Chce to především trpělivost, radí zahradní architekt Ferdinand Leffler. A protože tam, kde končí inspirace rodičů, začíná inspirace dětí, tak je dobré si s celou rodinou na zahradě sednout a poradit se. Taková vodní pumpa totiž může být nejzajímavějším prvek na celé zahradě. 

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 den 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 2 dny 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 2 dny 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 3 dny 39 min
Kdo četl zatím nejúspěšnější knihy Biancy Bellové, dystopicky laděné romány Jezero a Mona, bude její novou sbírkou povídek velmi překvapen. Tyhle fragmenty se odehrávají tady a teď, a zatímco hrdinové Jezera nebo Mony řešili bezmála válku nebo rovnou zkáz...
před 1 týd. 31 min