Host Lucie Výborné - Když někde říkám, že jsem kalamitní, tak mi to lidé nevěří, směje se Marta Kubišová

Host Lucie Výborné - Když někde říkám, že jsem kalamitní, tak mi to lidé nevěří, směje se Marta Kubišová

před 1 rok.

Za šest let stihla nazpívat spoustu hitů, po srpnu '68 se její kariéra přerušila, znovu zazpívat si mohla až po roce '89. Neměla jsem čas svou situaci rozebírat, šlo to ráz naráz, hodnotí minulost Marta Kubišová. Na Vysočině jsem kopala studnu a opravovala okna, připadala jsem si užitečná. Dokumenty k Chartě jsem dávala pod fólii na jahody. Po revoluci jsem se cítila jako Alenka v říši divů. Loni jsem završila uměleckou dráhu. Koncerty už jsou pro mě strašný stres.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Poslechněte si vysílání o Svítání, audioartu a důležitosti prázdných míst ve městech. Hosty ArtCafé jsou Radan Haluzík, Ladislav Železný a Dawn Scarfe.
před 1 den 49 min
Populární počítačová hra Civilization měla jednoduchá pravidla. Sebrat pár osadníků, zabrat území, stát se velmocí. Francouzský spisovatel Laurent Binet, v Česku proslavený třeba díky románům HHhH nebo Sedmá funkce jazyka, se v novém románu rozhodl přetav...
před 3 dny 30 min
Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.
před 5 dní 48 min
Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 týd. 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 1 týd. 30 min