Fenomem - To je náš koronahit! V popových žebříčcích se začínají objevovat písně s tématem epidemie

Fenomem - To je náš koronahit! V popových žebříčcích se začínají objevovat písně s tématem epidemie

před 1 rok.

Po třech týdnech karantény si je třeba přiznat, že i ti nejotrlejší z nás pomalu přichází o rozum. Na tom není nic špatného a je to pochopitelné. A platí to pro celý svět. Pozná se to třeba tím, že si lidé začínají zpívat o koronaviru písně. Jako kdyby situace už nebyla dost krizová, vzniká o epidemii dokonce i hudební humor. Co naděláme, písně jako Pojď ke mně blíž nebo In Your Arms v playlistech v době „social distancingu“ nahradily trochu jiné hity. Které? Poslouchejte.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 den 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 2 dny 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 2 dny 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 3 dny 39 min
Kdo četl zatím nejúspěšnější knihy Biancy Bellové, dystopicky laděné romány Jezero a Mona, bude její novou sbírkou povídek velmi překvapen. Tyhle fragmenty se odehrávají tady a teď, a zatímco hrdinové Jezera nebo Mony řešili bezmála válku nebo rovnou zkáz...
před 1 týd. 31 min