On Air - Inspirace v karanténě? Můžu napsat tak maximálně o tom, že jsem doma, říká písničkářka Amelie Siba

On Air - Inspirace v karanténě? Můžu napsat tak maximálně o tom, že jsem doma, říká písničkářka Amelie Siba

před 1 rok.

V nejnovější sérii Paternoster Sessions Radia Wave se představila i pražská písničkářka Amelie Siba, která v oběžném výtahu Českého rozhlasu zazpívala jednu z nových písní. V loňském roce vydala debutové EP It Was Nice to Meet You ve spolupráci s Lukášem Vydrou z Dukly a letošek zahájila singlem Warm Burning Cheeks. Ten už si produkovala sama, podobně jako celou chystanou desku. V rozhovoru prozradila, kdy nahrávka vyjde, jak se jí ve výtahu hrálo i jak objevuje novou hudbu.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Poslechněte si vysílání o Svítání, audioartu a důležitosti prázdných míst ve městech. Hosty ArtCafé jsou Radan Haluzík, Ladislav Železný a Dawn Scarfe.
před 1 den 49 min
Populární počítačová hra Civilization měla jednoduchá pravidla. Sebrat pár osadníků, zabrat území, stát se velmocí. Francouzský spisovatel Laurent Binet, v Česku proslavený třeba díky románům HHhH nebo Sedmá funkce jazyka, se v novém románu rozhodl přetav...
před 3 dny 30 min
Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.
před 5 dní 48 min
Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 1 týd. 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 1 týd. 30 min