On Air - Když jsou si interpret a publikum rovni.  Bytové koncerty přináší intimitu i sblížení

On Air - Když jsou si interpret a publikum rovni. Bytové koncerty přináší intimitu i sblížení

před 1 rok.

V posledních letech se začala v Praze rozvíjet bytová produkce. V pražských soukromých cohousingových prostorách nekomerčně vystupují nezávislí populární písničkáři, jako například Bára Zmeková, Marek Doubrava, Jan Burian, Pavel Klvaňa nebo Aida Mujačić. Akce organizují mladí umělci nebo kulturně a společensky angažovaní lidé, kteří v bytech trvale žijí. Proč jsou v poslední době tyto koncerty důležité, jak fungují a čím jsou přitažlivé?

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Český rozhlas - Kultura

Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.
před 1 den 48 min
Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.
před 4 dny 50 min
„Ženy jsou připraveny o svá práva, nemohou číst, psát a především rozhodovat o svých tělech,“ říká o základní premise z knihy Příběh služebnice Margaret Atwoodové publicistka a spisovatelka Klára Vlasáková. Románová dystopie z roku 1985 je podle ní stále...
před 4 dny 30 min
Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.
před 5 dní 40 min
Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.
před 6 dní 39 min