Český rozhlas - Kultura

Český rozhlas - Kultura

© Český rozhlas

Umění
Líbí se vám podcast Český rozhlas - Kultura?

Epizody 2467

V čem spočívá unikátnost renesančního štítu, který na více než půl století zmizel ze sbírek státního zámku? Česká televize chystá další ročník populární soutěže Stardance. Liší se nějak přípravy od předchozích ročníků? Dozvíte se také, jak vypadá nové vyd...
před 18 hod. 25 min
Podle čeho zaručeně poznáte svatou Ludmilu? A proč je to poměrně jednoduché? I o tom v rámci reportáže z Národní galerie, kterou si připomínáme 1 100let od mučednické smrti babičky svatého Václava.
před 2 dny 9 min
V Česku v poslední době vyšlo několik knih, které tematizují sexuální zneužívání. Poupátka Hany Lehečkové, Svolení Vanessy Springory nebo Dějiny násilí Édouarda Louise. Můžou literární svědectví pomoci ochránit, případně léčit oběti traumatu? To jsme zjiš...
před 2 dny 39 min
Jaké svobody nám nabízejí a berou digitální technologie? Umíme si ještě představit život pouze v analogu? I těmto tématům se věnuje Big Brother Film Festival.
před 3 dny 47 min
Dva roky čekali, až uvedou svůj nejnáročnější projekt v historii souboru - divadla se konečně otevřela a CESTY Cirku La Putyka jsou k vidění v holešovickém stanu Azyl 78 od 11. září. Jak projekt změnila pandemie? I o tom v reportáži Michaely Veteškové.
před 4 dny 7 min
26 kurátorů, více než 100 umělců a řada domácích i zahraničních premiér. To jsou reality letošního ročníku festivalu 4+4 dny v pohybu.
před 5 dní 44 min
Premiérová divadelní představení, hudební novinky, deskové obrazy se zobrazením svaté Ludmily v Národní Galerii, výstava na Pražském hradě věnovaná proměnám architektury 20. století. Rozlučka s Jeanem-Paulem Belmondem. Připravila Michaela Vetešková.
před 1 týd. 25 min
Maker Faire je festival plný workshopů, společenských aktivit a zvídavých lidí, kteří si zkoušejí věci na vlastní kůži a s druhými sdílejí své výsledky kutění a bastlení.
před 1 týd. 42 min
Už od minulého týdne se můžete na Radiu Wave ponořit do znepokojivé atmosféry podcastové série Neklid, thrilleru, který vás dostane hluboko do hlav protagonistů Šimona a Petry. Spoiler alert: dobře vám v nich nebude. Autorka podcastu o vztahu, který zašel...
před 1 týd. 33 min
Hraný podcast Stopař posluchačům nabízí unikátní možnost výběru žánru, v němž bude výchozí příběh rozvíjen. Neklid rádia Wave zase do uší přináší atmosféru thrilleru.
před 1 týd. 42 min