Český rozhlas - Cestování

Český rozhlas - Cestování

Tipy na zajímavá místa v Česku i autentické reportáže z celého světa.

© Český rozhlas

Místa a cestování Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Český rozhlas - Cestování?

Epizody 307

V anglickém Ipswichi najdete uličku Ivana Blatného. V Gdaňsku před 40 lety vzniklo muzeum nezávislého odborového svazu Solidarita. Jak vypadá přehrada na hranicích Kosova a Srbska. Čemu se věnuje bývalý německý kancléř Konrad Adenauer.
před 21 hod. 23 min
Malý ostrov, ale velký úspěch. Tak by se dalo mluvit o destilérii Spirit of Haven na ostrově Ven ležícím zhruba napůl cesty mezi Dánskem a Švédskem.
před 1 den 3 min
Daňová poradkyně v důchodu podniká cestu okolo světa ve svém vojenském trucku a zastavila se i na Slovensku, kde ji vyhledala naše zpravodajka Pavlína Nečásková.
před 1 den 3 min
Rodné městečko spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze Atacaraca, starobylá Santa Marta na pobřeží Karibiku, druhý největší karneval na světě v Barranquille, skulptury Fernanda Botera v Medellínu, desetimilionová Bogota… To jsou místa, na která nás zavede no...
před 1 den 3 min
Ještě v padesátých letech v Bruselu existovala lidská zoo, ve které byli místo zvířat k vidění domorodci z Konga. Časy se ale dávno změnily.
před 1 den 3 min
Slovo gazóz kdysi lidem na horkém Blízkém východě navozovalo blažený pocit osvěžení. Dnes to znovu platí přinejmenším v Izraeli a v Turecku.
před 1 den 3 min
Poprvé za více než pětiletou historii Záletů uslyšíte jiný jazyk než češtinu. Míříme za hranice Česka, do země, která je nám nejen historicky nejbližší, na Slovensko. Rande tu mám s Janou Kalinčíkovou, chatařkou a majitelkou jedné ze třinácti horských cha...
před 1 den 26 min
Letos se konal nultý ročník nového ultracyklistického závodu RACAS – Race Around Czechia and Slovakia, který chce být nejdelším závodem svého druhu v Evropě. Jediným mužem v cíli byl Dan Polman.
před 6 dní 41 min
Tradiční pletený klobouk sice vyrábějí v Ekvádoru. Říká se mu ale panamák. Proč se v Kolíně nad Rýnem usadily tisíce papoušků Alexandrů velkých? Moderuje Lubica Bergmanová.
před 1 týd. 24 min
Hora s kloboukem – tak by se asi nejlépe dal přeložit název vrcholu ležícího nad Švýcarským Lucernem, ale lépe zní Dračí hora.
před 1 týd. 3 min