Casablanca

Casablanca

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

© Český rozhlas

Sporty Divočina
Líbí se vám podcast Casablanca?

Epizody 68

Lenka Krákorová pracuje pro Impact HUB a pomáhá rozvíjet české podnikatelské prostředí. Bojuje ale s těžkou depresí. Letos v létě se jí postavila také tím, že podnikla přechod dvou slovenských pohoří. Jako to zafungovalo?
před 4 dny 39 min
Slovensko-syrský cestovatel Amin vypráví o svých cestách stopem a na nákladních vlacích. Nelegálnímu a nebezpečnému trainhoppingu se věnoval v Mexiku, Americe i na Slovensku. Setkal se s drogovými kartely, vlaky všeho druhu a opojným pocitem svobody.
před 2 týd. 42 min
Silnice s přechodem pro chodce na spadaném listí uprostřed českého lesa. Instalace z větví, dobarvovaných kamenů i odpadků... Patrik Proško je autorem 60 dočasných intervencí v 21 zemích... ze kterých zbyly jen fotografie.
před 1 měs. 39 min
Josef Říha projel už skoro dvě desítky afrických států včetně Guiney, Beninu, Konga nebo Středoafrické republiky. Pozoroval velká stáda pralesních slonů, voodoo rituál, pomáhal pouštět na svobodu kajmana chyceného pytláky, jel rallye v poušti.
před 1 měs. 41 min
Milovník dlouhých pěších tras a zvukař Jakub Čech měl původně v plánu Apalačský trail ve Spojených státech. Kvůli koronavirovým omezením ale šel 50 dní po hranicích Česka. „Prvních 14 dní mnou lomcoval vztek, že se mi nepodařilo do USA dostat,“ přiznal Ja...
před 1 měs. 42 min
Michal a Zuzka Blažkovi alias Mizubizu se vydali na roční svatební cestu po Japonsku. Vyrazili jen pár dní po své svatbě, a to s koly, které nestihli ani vybalit z krabic. Sestavovali je až na severu Japonska. Na kole cestovali i přesto, že Michal cyklist...
před 1 měs. 41 min
Všechno to začalo v Pyrenejích na GR11. Na prvním dálkovém treku zažili Sylvie Korbařová a Matěj Koudela souboj se sebou samotnými, cestu od moře k moři i divoké hory. Následovaly další evropské traily, novozélandský Te Araroa, ale i cestování kolem hrani...
před 2 měs. 40 min
Česká musherka Jana Henychová vypráví o svém životě se psím spřežením, 1200 km dlouhém závodě Finnmarksløpet v Norsku, Jacku Londonovi a taky trochu o novém filmu Psí láska, jehož je hlavní protagonistkou.
před 2 měs. 42 min
Čína, Podněstří, Bělorusko, Írán a další země. O svých cestách vypráví v cestovatelském a outdoorovém magazínu Casablanca milovník autostopu a „sběratel bizáru“ Tony Danilov, autor blogu Tonyho cysta.
před 3 měs. 42 min
Dvojice cyklocestovatelek ze severu Čech projela sever Evropy, kus Ruska, australskou poušť i nejjižnější část Jižní Ameriky.
před 3 měs. 48 min