Casablanca

Casablanca

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

© Český rozhlas

Sporty Divočina
Líbí se vám podcast Casablanca?

Epizody 108

Vojta Adami a Tereza Burdová přináší do Casablanky neobvyklý příběh dvou cestovatelů, kteří se seznámili v roce 2020 během pandemie koronaviru a začali spolu cestovat.
před 4 dny 43 min
Cestuje intenzivněji od roku 2017. Navštívila Maroko, země Balkánu, jihovýchodní i Střední Asii. Její asijská cesta měla 9 měsíců a stále ji zpracovává.
před 1 týd. 43 min
Petra Antošová za svůj cestovatelský milník označuje cestu do Indie. Život jí ale změnila východní Afrika. S neziskovou organizací přijela do Etiopie a ve východoafrické zemi dosud prožila tři roky života. Vzala si Etiopana, má tři syny a s celou rodinou...
před 1 měs. 41 min
Cestovatelka Michaela Bugrisová, známá taky jako BackPack Lady, ráda cestuje za kulinárními specialitami. Nejraději jezdí vlakem, s batohem a foťákem.
před 1 měs. 39 min
Do Benátek ve stopách Karla Hynka Máchy. Norsko od jihu na sever. A Ještěd proměněný v Everest.
před 2 měs. 39 min
Jak na cestování s dětmi? Svoje zkušenosti sdílí blogeři a cestovatelé Martina a Michal Bulánkovi.
před 2 měs. 44 min
„Lidské tělo má mnohem větší potenciál, než si myslíme,“ tvrdí Josef Holoubek. Kdysi vytvořil rekord v přechodu Česka ze západu na východ. Zabralo mu to necelých 10 dní. V průběhu letošního května rekord sám překonal a pak se pustil do dalších.
před 2 měs. 38 min
Nejlepší český horolezec současnosti Marek Holeček si společně s parťákem Radkem Grohem připsal další světový prvovýstup. Stanuli na vrcholu nepálské sedmitisícovky Baruntse. Špatné počasí jim pak dlouho znemožňovalo sestoupit a značně zdramatizovalo návr...
před 2 měs. 41 min
Cyklošílenci Peggy Marvanová a Pavel Paloncý se pustili do výzvy zvané Everesting. Ve francouzských, švýcarských a italských Alpách ukusují z neuvěřitelné porce 124 000 metrů, odpovídající 14x převýšení Mount Everestu.
před 3 měs. 43 min
Hory. Jídlo. Různorodost. Arabistka, íránistka, cestovatelka a tlumočnice Lenka Hrabalová, mj. autorka knihy Saharské příběhy, vypráví o Blízkém východě.
před 3 měs. 39 min