Casablanca

Casablanca

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

© Český rozhlas

Sporty Divočina
Líbí se vám podcast Casablanca?

Epizody 97

Milovník zeleného čaje, východní kuchyně a autor připravovaného gastronomického cestopisu Východní přísliby vypráví své zážitky z Dálného východu.
před 1 týd. 34 min
Mladý malíř Adam Kašpar jde svou cestou. Považuje se za pozorovatele přírody. Maluje plátna plná divokých krajin a pralesů. V cestovatelském magazínu Casablanca vypráví svoje zážitky z Bosny, Mongolska i Jeseníků.
před 2 týd. 35 min
Jak se dnes dívá na Afriku muž, který si v Zimbabwe našel manželku, podnikal v Mosambiku, dvakrát bojoval s malárií a zažil obě země v době dramatického vývoje na přelomu tisíciletí?
před 3 týd. 40 min
Kam člověka může zavést vůle najít tu nejlepší možnou kávu? Do tropů. K setkání s místními králi. Do regionů občanské války. Mezi indiány v horách. Pavel Sladký
před 1 měs. 38 min
Co dělají ultramaratonec a triatlet, když jsou karanténně zavření ve svojí obci? Jak vypadá obcházení Prahy, největšího českého katastru? A jaké kouzlo má mělnický soutok Labe a Vltavy? Pavel Sladký
před 1 měs. 34 min
Kolem Třince nebo Velkých Přílep. Známí cestovatelé i posluchači Casablanky vyprávějí o průzkumu toho kusu planety, který mají za humny. A který k cestování zbyl v době bezprecedentního omezení volného pohybu v Česku. Pavel Sladký
před 1 měs. 45 min
Čech žijící v Austrálii se vydal do centra Simpsonovy pouště v australském outbacku. V letních teplotách dosahujících padesáti stupňů Celsia, které tak docela nezvládalo ani jeho auto. A navíc sám. Pavel Sladký
před 2 měs. 44 min
Fotograf a cestovatel Pavel Svoboda se nenechal zastavit covidem. V roce 2020 cestoval hlavně po Česku, ale na Vánoce unikl na Madeiru. V cestovatelském magazínu Radia Wave se ohlíží také za měsíci strávenými v Íránu a Kolumbii.
před 2 měs. 43 min
Známý zpěvák, fotograf a odonatolog, tedy přírodovědec zaměřující se na vážky, vypráví o cestování v Jižní Americe, jihovýchodní Asii a na dalších místech světa. A také o své cestovatelské podcastové minisérii Nevinnosti světa.
před 2 měs. 42 min
Lenka Vacvalová se z herečky a moderátorky stala ultramaratonkyní a milovnicí dlouhých, především horských tras. Testuje a posouvá na nich svoje limity.
před 3 měs. 39 min