Casablanca

Casablanca

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

© Český rozhlas

Sporty Divočina
Líbí se vám podcast Casablanca?

Epizody 79

Cestovatelka Viktorka Hlaváčková právě vydává knihu Hory a nekonečno postavenou na zážitcích z přechodu Kavkazu od Černého ke Kaspickému moři. V cestovatelském pořadu Casablanca vypráví své čerstvé balkánské dobrodružství.
před 2 dny 40 min
Slovenští manželé Petra Kubušová a Tomáš Kubuš rádi cestují a ochutnávají pouliční jídlo. Zkušenosti ze 4 kontinentů sdílí na svém blogu Street Food Hunters.
před 1 týd. 41 min
Žraloci, želvy sloní, obrovské kolonie ptáků, výstupy na vulkány... Jan Hocek vypráví v cestovatelské Casablance o svých návštěvách galapážských ostrovů.
před 2 týd. 36 min
Martin Úbl má za sebou treky v Nepálu, Jižní Americe, na Balkáně i v Kanadě. Právě při 1200 km dlouhém Great Divide Trailu v kanadských Rockies ho napadlo, že by něco podobného, i když méně divokého, stálo za to připravit i v Česku.
před 3 týd. 37 min
Veronika Hurdová alias Krkavčí matka je vdova, matka tří dětí, spisovatelka, blogerka, samoživitelka a autorka knihy Cestuj s dětmi na vlastní pěst. Jaké jsou její tipy na cestování s malými potomky a největší zkušenosti?
před 1 měs. 39 min
První člověk na světě, který přešel 1 km na highline, se v posledních letech věnuje lezení, skialpinismu a slackliningu. I dechberoucím kombinacím toho všeho.
před 1 měs. 38 min
Tomáš Zábranský si na svoje víkendové cesty vybíral místa, vesnice a městečka s cizokrajnými anebo bizarními názvy. Napadlo ho to, když nemohl s dcerou kvůli koronaviru jet do Španělska k moři, na což předtím čtyři roky spořil. „Tak jsem přemýšlel, jak z...
před 1 měs. 34 min
Petr Slezák vypráví o potápění pod ledem v ruském Bílém moři, o šnorchlování s kosatkami u norských břehů a dalším poznávání nádhery severního podmořského života.
před 1 měs. 41 min
„Nedokázala jsem si představit, že letos nepojedu nikam na sever,“ říká průvodkyně a milovnice Skandinávie Helena Křenková. Kličkovala mezi karanténními a semaforovými podmínkami a zorganizovala výpravu do Švédska.
před 1 měs. 37 min
Cyklocestovatel a správce beskydské chaty Prašivá Martin Stiller a jeho tři souputníci byli zaskočeni čistotou africké Rwandy, o které předem nevěděli takřka nic kromě tragické genocidy z 90. let.
před 2 měs. 41 min