Objevujte témata a osobnosti mimo hlavní kulturní proud.

© Český rozhlas

Umění
Líbí se vám podcast ArtCafé?

Epizody 100

Internetový seriál #martyisdead získal mezinárodní cenu Emmy v kategorii krátkých seriálů a stal se tak prvním českým seriálem, který tuto televizní cenu dostal.
před 8 měs. 39 min
Jaká je současná polská queer kinematografie a co o Polsku říká? 21. ročník Mezipater podporuje polskou queer komunitu výběrem krátkých filmů v cyklu Polsko jest queer.
před 8 měs. 46 min
Vstříc novým mutacím! Tak zní motto průvodu masek Sametové posvícení, který opět projde 17. listopadu Prahou. Vzhledem k okolnostem se proměnily i samotné přípravy akce.
před 8 měs. 44 min
Proč nahrávání v terénu osvobozuje? Jak mixovat konejšivé zvuky s problémy světa? Jonáš Gruska a Jiří Žák mluví o zkušenostech z terénního nahrávání i o fenoménu ASMR.
před 8 měs. 48 min
Galerie jsou místem setkávání a pro začínající umělce také možností, jak dostat svá díla k veřejnosti. Galeristé musejí ovšem naplánované výstavy přesouvat nebo rušit.
před 8 měs. 43 min
Jaká jsou východiska metodiky Futuropolis? Na jaké potřeby ve společnosti reaguje? Na to jsme se ptali Evy Malířové, Evy Koťátkové a pedagoga Michala Prchlíka.
před 8 měs. 46 min
Dva kritici a jeden režisér se sešli, aby se zamysleli nad stavem české filmové kritiky. Kritického pohledu nebyl nakonec ušetřen ani samotný český film.
před 8 měs. 48 min
Po celé Evropě existuje celá řada aktivních romských divadel. Jejich aktivita je tak trochu neviditelná a zůstává mimo hlavní kulturní proud.
před 9 měs. 44 min
Zavítejte s námi do příbytku hrnčíře i do útrob letité městské čajovny. Na dálku můžete okusit i atmosféru čajového altánů stojícího v těsné blízkosti Prachovských skal. 
před 9 měs. 42 min
Přehlídka autorských dokumentárních filmů Ji.hlava, která na přelomu října a listopadu oživuje Jihlavu, bude letos online. Jak bude festival vypadat a jaké filmy přináší? 
před 9 měs. 42 min