Gramatika - Nezbytné otázky 1

Gramatika - Nezbytné otázky 1

10 min, před 10 měs.

V dnešní lekci se podíváme na velmi užitečné téma - a tím jsou nezbytné otázky - prostě a jednoduše otázky, bez kterých se neobejdete. Například - "kde to je?", "co to je", nebo "kdo to je?" patří mezi základní výbavu každého studenta Angličtiny. A proto dnešní lekce vysvětluje jak takové otázky tvořit bravurně a s grácií :-)Take si představíme tzv. tázací zájmena - WHAT, WHEN, WHERE, WHO, HOW, WHY a WHICH. Tak abychom to nezdržovali, vrhněte se do toho rovnýma nohama. EnjoyGeorgeSupport the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)

© Sedmá Lekce

Další epizody podcastu Angličtina jinak - Sedmá Lekce podcast

V dnešní lekci opět probudíme skřítka Atonina, který nám vysvětlí jak se používá předložka ON.Enjoy.GeorgeSupport the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 3 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme jak používat předložku IN v prostoru.Enjoy!George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na slovíčka. Budeme se učit podstatná jména, slovesa, přídavná jména, ale i příslovce.Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 8 min
V dnešní lekci se opět podíváme na slovíčka. Desáté opakovaní je tady!!Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na gramatiku a to přímo na vazbu There is, there are. Často se stává, že se tato vazba překládá jako "tam je" nebo "tam jsou". Ale to tak úplně není pravda. Tak co se vydat na ostrov a prozkoumat jestli se tato vazba dá pochopit...
před 5 měs. 11 min