Gramatika - Základní stavba věty 4 - všechna ostatní slovesa

Gramatika - Základní stavba věty 4 - všechna ostatní slovesa

13 min, před 1 rok.

V dnešní lekci odhalíme velké tajemství stavby anglické věty pro všechna slovesa, která si jen umíte představit (kromě BE a MODÁLNÍCH SLOVES).Navštívíme starého děkana Anglické univerzity, mého dávného přítele Linguista. Linguistus nám vysvětlí jak to funguje a jak sestavit jednoduchou větu v přítomném čase, ať už se ptáte, negujete nebo jenom chcete něco oznámit.

© Sedmá Lekce

Další epizody podcastu Angličtina jinak - Sedmá Lekce podcast

V dnešní lekci opět probudíme skřítka Atonina, který nám vysvětlí jak se používá předložka ON.Enjoy.GeorgeSupport the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 3 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme jak používat předložku IN v prostoru.Enjoy!George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na slovíčka. Budeme se učit podstatná jména, slovesa, přídavná jména, ale i příslovce.Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 8 min
V dnešní lekci se opět podíváme na slovíčka. Desáté opakovaní je tady!!Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na gramatiku a to přímo na vazbu There is, there are. Často se stává, že se tato vazba překládá jako "tam je" nebo "tam jsou". Ale to tak úplně není pravda. Tak co se vydat na ostrov a prozkoumat jestli se tato vazba dá pochopit...
před 5 měs. 11 min