Extra - Dny v týdnu aneb dědictví starých Vikingů

Extra - Dny v týdnu aneb dědictví starých Vikingů

8 min, před 1 rok.

Dnešní lekce je úplně jiná a proto je tak trochu extra. Vydáme se na daleký a starověký sever, kde Vikingové a jejich předci dali jména dnům a tak k nám z hluboké historie promlouvají dodnes. Starý a moudrý vikingský kouzelník Magnus nás provede příběhem, který dal jména dnům v Angličtině. Znáte Starogermánské bohy Thóra, Tiwe (Týra), Ódina a Fridu? Že ne? Tak to se vydejte na cestu časem s námi ať si ta jména navždy zapamatujete.Pro své nadšené studenty jsme samozřejmě připravili i procvičování se starým Vikingským kouzelníkem Magnem, který Vám posílá odkaz, kde cvičení najdete. Odkaz na cvičení najdete zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrrqzT2uprdZmdv9G33x5qnzkDojNNU5T3OuH9scxw8O5c4Q/viewform?usp=sf_linkGothan DagGeorge

© Sedmá Lekce

Další epizody podcastu Angličtina jinak - Sedmá Lekce podcast

V dnešní lekci opět probudíme skřítka Atonina, který nám vysvětlí jak se používá předložka ON.Enjoy.GeorgeSupport the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 3 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme jak používat předložku IN v prostoru.Enjoy!George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na slovíčka. Budeme se učit podstatná jména, slovesa, přídavná jména, ale i příslovce.Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 8 min
V dnešní lekci se opět podíváme na slovíčka. Desáté opakovaní je tady!!Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na gramatiku a to přímo na vazbu There is, there are. Často se stává, že se tato vazba překládá jako "tam je" nebo "tam jsou". Ale to tak úplně není pravda. Tak co se vydat na ostrov a prozkoumat jestli se tato vazba dá pochopit...
před 5 měs. 11 min