Gramatika - Základní stavba věty 3 - modální slovesa

Gramatika - Základní stavba věty 3 - modální slovesa

10 min, před 1 rok.

V dnešní lekci se podíváme jak se tvoří základní věty s modálními slovesy. Co to jsou modální slovesa, jak se chovají a jaká pro ně platí pravidla se dneska dozvíme jenom velmi zevrubně. Modálním slovesům jako takovým bude náležet samostatná lekce. Nicméně jejich chování a místo v základní stavbě věty si dneska vysvětlíme. Pro jistotu si je ještě napíšeme:CAN                COULDMAY                MIGHTWILL               WOULDSHALL            SHOULDMUST             NEEDN'TA samozřejmě jsme to ještě podpořili malým cvičením, které si můžete udělat kdykoliv budete mít náladu a čas (čili denně:-)))Cvičení najdete zde: https://forms.gle/J8EBSgi1xvWHzn1A8Good luckGeorge

© Sedmá Lekce

Další epizody podcastu Angličtina jinak - Sedmá Lekce podcast

V dnešní lekci opět probudíme skřítka Atonina, který nám vysvětlí jak se používá předložka ON.Enjoy.GeorgeSupport the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 3 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme jak používat předložku IN v prostoru.Enjoy!George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na slovíčka. Budeme se učit podstatná jména, slovesa, přídavná jména, ale i příslovce.Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 8 min
V dnešní lekci se opět podíváme na slovíčka. Desáté opakovaní je tady!!Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na gramatiku a to přímo na vazbu There is, there are. Často se stává, že se tato vazba překládá jako "tam je" nebo "tam jsou". Ale to tak úplně není pravda. Tak co se vydat na ostrov a prozkoumat jestli se tato vazba dá pochopit...
před 5 měs. 11 min