Gramatika - Základní stavba věty 1

Gramatika - Základní stavba věty 1

6 min, před 1 rok.

Angličtina je jazyk analytický, narozdíl od Češtiny, která je jazykem syntetickým. Malý rozdíl, který ale znamená mnoho. Obzvlášť v základních věcech, které používáme denně. Proč je tento rozdíl důležitý, v čem je vůbec rozdíl a jakým způsobem toho využít při mluvení - to je téma dnešní lekce. Tato lekce je jenom začátek - takže dejte odebírat, ať nepropásnete jedinou epizodu.Díky za Vaši přízeňGeorgeOdkaz na slíbené procvičování je zde:https://forms.gle/TeQyWe1wN3NACG2T6Tak neváhejte a pusťte se do toho - nikdo jiný to za Vás neudělá :-))

© Sedmá Lekce

Další epizody podcastu Angličtina jinak - Sedmá Lekce podcast

V dnešní lekci opět probudíme skřítka Atonina, který nám vysvětlí jak se používá předložka ON.Enjoy.GeorgeSupport the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 3 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme jak používat předložku IN v prostoru.Enjoy!George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na slovíčka. Budeme se učit podstatná jména, slovesa, přídavná jména, ale i příslovce.Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 8 min
V dnešní lekci se opět podíváme na slovíčka. Desáté opakovaní je tady!!Enjoy.George.Support the show (https://www.patreon.com/Sedmalekce)
před 4 měs. 9 min
V dnešní lekci se podíváme na gramatiku a to přímo na vazbu There is, there are. Často se stává, že se tato vazba překládá jako "tam je" nebo "tam jsou". Ale to tak úplně není pravda. Tak co se vydat na ostrov a prozkoumat jestli se tato vazba dá pochopit...
před 5 měs. 11 min