AMNESTYcast

AMNESTYcast

Podcast lidskoprávního hnutí Amnesty. Rozhovory se zajímavými lidmi o společnosti, svobodě a boji za lidská práva.

© AMNESTYcast

Společnost a kultura
Líbí se vám podcast AMNESTYcast?

Epizody 16

O angažovanosti studentů, pořádání workshopů během pandemie i o tom, co vlastně znamená lidskoprávní vzdělávání. Rozhovor s koordinátorkou vzdělávacích programů Nelou Armutidisovou. Moderuje Erik Bartoš, tiskový mluvčí české Amnesty.
před 1 týd. 23 min
Jak vzniklo hnutí Amnesty? Jak pomáhalo disidentům a politickým vězňům v Československu? Proč Václav Havel říkával, že je dlužníkem Amnesty? Rozhovor s historikem Prokopem Tomkem. Moderuje Erik Bartoš, tiskový mluvčí české Amnesty.
před 2 měs. 39 min
O sexuálním zneužívání v dětství, sebepoškozování, smrti partnera i vážném onemocnění, ale také o hojení traumat nebo radosti ze života. Rozhovor s živou knížkou Amnesty Evou Naihaiplovou. Moderuje Erik Bartoš, tiskový mluvčí české Amnesty.
před 3 měs. 38 min
Poslechněte si speciální epizodu AMNESTYcastu plnou přešlapů, přeřeků a perliček, které se z naší podcastové kuchyně nikdy neměly dostat k Vašim uším. Ale stalo se.
před 4 měs. 13 min
O pomoci politickým vězňům v Československu, vzniku Maratonu psaní dopisů a jeho letošních případech i o tom, jak se do boje proti bezpráví jednoduše zapojit. Rozhovor se Žanetou Sladkou z Amnesty. Moderuje Erik Bartoš, tiskový mluvčí české Amnesty.
před 5 měs. 37 min
Jak se dá spojit umění s bojem za lidská práva? Co je projekt Art for Amnesty, jak přesně vznikl i v čem je unikátní? A jaké to je, když vám přijde poděkovat spoluvězeň Václava Havla? Nová epizoda podcastu s koordinátorkou projektu Art for Amnesty Radkou...
před 5 měs. 23 min
O rasismu a xenofobii, vlastní zkušenosti se znásilněním i o neplánované cestě k založení spolku, který boří mýty o sexuálním násilí a usiluje o prevenci. Nová epizoda podcastu se zakladatelkou spolku Konsent Johannou Nejedlovou. Moderuje Erik Bartoš, tis...
před 7 měs. 29 min
O sociální práci, změně pohledu na duhové rodiny, stáži i následném dobrovolnictví a kamarádství v Amnesty. Rozhovor s dobrovolnicí Amnesty Dankou Nalevankovou.
před 8 měs. 26 min
O útocích a tlaku na LGBT+ komunitu u nás i v okolních zemích, o pestrém doprovodném programu v rámci festivalu Prague Pride i spolupráci se spolkem Trans*parent. Rozhovor s kampaňovou koordinátorkou Amnesty Žanetou Sladkou a spoluzakladatelem spolku Tran...
před 9 měs. 39 min
O (ne)přijímání dětských uprchlíků z řeckých táborů, platformě pro posílání vzkazů ministrovi vnitra Hamáčkovi i o tom, co se děje v uprchlických táborech a proč tam nejde důstojně žít. Rozhovor s migrační specialistkou Amnesty Šárkou Antošovou a koordiná...
před 10 měs. 30 min